İncipol Ağız ve Diş Sağlığı polikiliniği

İmplant Tedavisi

Modern diş hekimliğinin amacı sağlıklı gülüşleri konforlu tedaviler ışığında sağlamaktır. İmplant tedavisi, diş eksikliğinde güncel teknolojide diş hekimliğinin sunabileceği en rahat kullanışa sahip estetik tedavilerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.  Peki implant dişler hangi malzemelerden yapılır. İmplant diş temel olarak iki ana parçadan oluşur; Gövde ve kök.

Gövde kısmı, ağızda görünen kısım tedavide ihtiyaca göre porselen, seramik, zirkonyum ya da metal ve porselen malzemelerin birlikte kullanıldığı üst parçadır. Kök kısmı ise genellikle titanyum malzemeden yapılan diş etinin altında kalan ağız içinde görünmeyen bölümdür.

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi muayene ve röntgen aşamalarından sonra hastalarımızın ihtiyaçlarına uygun olarak tek ya da iki aşamalı olarak planlanır. İmplant tedavisinin ilk basamağı eksik diş bölgelerine implantın kök (vida kısmının uygulandığı aşamadır. Bu noktada implant tedavisinin tek aşamalı ya da çift aşamalı olmasına bağlı olarak ; İmplant yerleşiminden sonra protez kısmın (ağız içinde görünecek olan kaplama gövde) yerleştirildiği tek aşamalı, Protezin bir kaç ay sonra yerleştirilerek iki ana basamakta tedavinin bitirildiği çift aşamalı tedavi seçenekleri mevcuttur. Hastalarımızın ihtiyaçlarına uygun olan tedavi sürecine tedavi başlangıcında hastalarımız ile birlikte karar verilir.